Augalų kategorijos

Skaisčiažiedis šalavijas

Skaisčiažiedis šalavijas (Salvia coccinea Juss) – notrelinių (Lamiaceae) daugiamečiai žoliniai augalai kilę iš Šiaurės Amerikos. Tėvynėje – puskrūmiai, pas mus – vienmečiai. Užauga 40-60 cm. Stiebas stačias, šakotas. Lapai tamsiai žali, kiaušiniški, karpytais pakraščiais. Stiebas ir lapai negausiai plaukuoti. Žiedynai nelabai tankūs, žiedai ryškiai raudoni.

Anglų kalboje kartais vadinami pavadinimu “Scarlet sage” kuris dar priskiriamas Salvia splendens rūšiai, todėl yra dažnai painiojamas su raudonžiedžiu šalaviju. Tačiau botanikoje šios rūšys yra atskirtos.

Dauginami ir prižiūrimi panašiai kaip raudonžiedžiai šalavijai. Skaisčiažiedžių šalavijų sėklos yra sėjamos kovo mėn. ir daiginamos 18-20°C šilumoje. Po 3 savaičių daigai išpikuojami, o po šalnų persodinami į nuolatinę vietą.

Žydi nuo birželio arba liepos iki šalnų. Geriausiai auga saulėtoje, šiltoje vietoje, apydrėgnėje, laidžioje ir derlingoje dirvoje. Dažniausiai auginami ‘Bicolor‘, ‘Lactea‘, ‘Lady in Red‘,’Nana‘, ‘Nana compacta‘, ‘Punicea‘, ‘Splendens‘ veislių skaisčiažiedžiai šalavijai. Lietuvoje dar kol kas nepopuliarūs.

Skaisčiažiedis šalavijas 'salvia coccinea'
Šalavijas raudonais žiedais