Augalų kategorijos

Skiauterėtoji celiozija

Gėlė Skiauterėtoji Celiozija (Celosia argentea L. f. cristata (L.) Kuntze) – daugiametė, bet pas mus, lauke auginamos kaip vienmetės, dėl netinkamų klimato sąlygų žiemą. Yra ir daugiau celiozijos atmainų apie kurias galite skaityti čia.

Skiauterėtosios celiozijos žiedasŠios celiozijos stiebai statūs, dažnai plokšti, mėsingi, 20-50 cm aukščio. Dėl savo paplokščio pavidalo gavusi ‘Skiauterėtosios‘ pavadinimą. Lapai kiaušiniški, nusmailėjusiais galiukais, žali, margi arba tamsiai purpuriniai, ryškiomis apatinių lapų gyslomis.  Skiauterėtosios celiozijos žiedai smulkūs, jų apyžiedis geltonas, oranžinis, purpurinis, rožinis. Žiedai susitelkę gaidžio skiauterę primenančiuose žiedynuose.

Žydėti pradeda birželio mėnesį ir žydi iki pat šalnų.

Skiauterėtosios celiozijos žiedų spalvos įvairovėCeliozijos dauginamos sėklomis kurios išlieka daigios iki 4 ar 5 metų, Skiauterėtoji celiozija ‘Red Velvet‘ užauga iki 60 cm aukščio, žiedynai statūs, žiedai raudoni, tinka džiovinti. Žemaūgė – ‘Jewel Box‘ paprastai užgauga apie 15 cm aukščio. Šis veislinis mišinys, ryškių spalvų – geltonais, rausvai raudonais, tamsiai raudonais žiedynais. Celiozija ‘Empress‘ – vidutinio, apie 30 cm aukščio, žiedai tamsiai raudoni. Panašaus, 30cm aukščio ‘Floradale‘ celiozija, kurios žiedai raudoni ar rausvi, tinka džiovinti.

Suskaičiuojama daugiau nei 50 celiozijų rūšių kurios skiriasi savo žiedų bei lapų formomis ir spalvomis. Apie kitas celiozijų rūšis rašėme čia.

Skiauterėtoji celiozija (violetinis žiedas)
rausvai raudonas skiauterėtosios celiozijos žiedas 'Red Velvet'
Skiauterėtoji celiozija (gelsvai kreminis žiedas)
Skiauterėtoji celiozija parduodama vazone
Skiauterėtoji celiozija 'Empress'
Skiauterėtoji celiozija geltonais žiedais
Skiauterėtoji celiozija lauke prie namo
Skiauterėtoji celiozija (Rausvas ziedas)