Augalų kategorijos

Šluotelinė hortenzija
Šluotelinės Hortenzijos (Hydrangea paniculata) žiedynai kūginės, smailėjančios šluotelės formos, iki 30 cm skersmens. Kad hortenzijos būtų gražios, jas reikia rūpestingai prižiūrėti. Jos nėra atsparios. Šaltą žiemą stiebai iššąla iki žemės, o kartais žūva visas augalas.

Šluotinė hortenzijaTai ne visos bėdos – pumpurus kitiems metams hortenzijos krauna ankstyvą rudenį ir stiprios rudeninės šalnos gali juos pražūdyti. Be to, jie dažnai apšąla ir nuo pavasarinių šalnų. Neteisingai išgenėję, žiedų taip pat nesulauksite. Lepesnių veislių stambialapes hortenzijas verčiau auginti vazonuose. Jos gali vasaroti lauke iki vėlyvo rudens, paskui pernešamos į rūsį.

Lauke žiemojančių hortenzijų peržydėję žiedynai ant krūmo paliekami iki pavasario, nes saugo nuo šalčio. Rudenį stiebai užpilami žeme ir lapais. Pavasarį pernykščiai žiedynai ir silpnos ligotos šakos išpjaunamos, jauni vienmečiai stiebai paliekami, nes žydės.

Šluotelinė hortenzija boboŠluotelinė hortenzija ‘Bobo’

Šluotelinė hortenzija fire lightŠluotelinė hortenzija ‘Fire Light’

Šluotelinė hortenzija limelightŠluotelinė hortenzija ‘Limelight’

Šluotelinė hortenzija little lambŠluotelinė hortenzija ‘Little Lamb’

Šluotelinė hortenzija little limeŠluotelinė hortenzija ‘Little Lime’

Šluotelinė hortenzija little quickfireŠluotelinė hortenzija ‘Little Quick Fire’
Šluotelinė hortenzija pinky winkyŠluotelinė hortenzija ‘Pinky Winky’
Šluotelinė hortenzija zinfin dollŠluotelinė hortenzija ‘Zinfin Doll’
Šluotelinė hortenzija diamondŠluotelinė hortenzija ‘Diamond Rouge’
Šluotelinė hortenzija vanillaŠluotelinė hortenzija ‘Vanilla Strawberry’

Šluotelinių hortenzijų auginimas

Pradedantiesiems augintojams iš pradžių geriau auginti šluotelines ir šviesiąsias hortenzijas. Jos nereiklios, atsparios šalčiui.

Kad šluotelinė hortenzijos būtų gražios, jas reikia dažnai ir gausiai laistyti, tinkamai genėti. Gerai auga derlingoje, purioje ir rūgštokoje (5-5,5 pH) arba neutralioje (apie 6 pH) priemolio žemėje. Saulėje žiedai išblunka. Greitai išdžiūvančiuose priesmėlio dirvose skursta. Stambialapių hortenzijų stiebai trapūs, o žiedynai sunkūs, todėl reikia saugoti nuo vėjo. Geriausia vieta – pusiau pavėsis.

Hortenzijas geriausiai sodinti pavasarį. Joms reikia 50-70 cm skersmens ir 40-50 cm gylio duobių, kurios užpildomos lapinės, mėšlinės žemės, durpių ir smėlio (2:2:1:1) mišiniu. Jeigu žemė nėra skurdi, ją užtenka pagerinti kompostu ar durpėmis. Pasodinus gausiai palaistoma ir mulčiuojama durpėmis.

Šluotinė hortenzija
Šluotelinė hortenzija ant koto