Augalų kategorijos
Kambariuose augantys šie vijokliai ilgai išlieka grakštūs. Vienas prie kito suaugę vos 2-3 cm dydžio lapai sudaro tankią paklotę. Jei smulkųjį fikusą auginate labai drėgnoje aplinkoje, pavyzdžiui, daiginimo inde ar terariume, galite stebėti, kaip sparčiai jis uždengia didelį plotą. Kuo dažniau purkškite gėlės lapus arba pastatykite vazoną ant apverstos lėkštelės vandens pripiltame padėkle ar ant drėgno žvyro. Vazono dugnas turi kone liesti vandens paviršių. Žemė turi visad išlikti drėgna, bet ne pernelyg šlapia.
Smulkialapis fikusas geriausiai auga šviesioje vietoje, net saulės apšviečiamas, tik ne per dienos karščius. Jis pakelia ir pusiau pavėsį. Vasarą augalui tinka kambario temperatūra, bet žiemą reikia vėsesnės aplinkos. Galima įsigyti ir įvairių jo veislių.
Jaunam fikusui nereikia daug šviesos, nors jis geriau laikosi šviesioje vietoje, atokiau nuo tiesioginės saulės. Iš drėgnųjų atogrąžų miškų kilęs augalas mėgsta didelę drėgmę, bet ji nėra absoliučiai būtina. Stebėtinai ilgai jis žaliuoja ir sausame ore, kai veikia centrinis šildymas ar oro kondicionierius. Mažus lapelius labai naudinga purkšti virintu ar lietaus vandeniu.
Laistyti taip pat geriausia virintu ar lietaus vandeniu, nes fikusui patinka lengvai rūgšti žemė, o vanduo iš čiaupo greitai ją pašarmina. Būtinai naudokite bent jau kambario temperatūros vandenį, nes Ficus benjamina jautrus šalčiui. Šaltas vanduo, ypač negalėdamas lengvai ištekėti iš vazono, pažeidžia šaknis, ir ima kristi lapai.
Kai patalpoje per šalta, traukia skersvėjis ar stinga vandens, lapai irgi gali pradėti kristi. Visgi laistykite tik tuomet, kai žemė beveik išdžiūva, ir patikrinkite, kad vazone neužsiliktų vandens perteklius.
Išvesta daug smulkialapio fikuso veislių. Priežiūra visų šių gėlių tokia pati, išskyrus tai, jog įvairiaspalvėms veislėms reikia daugiau šviesos ir aukštesnės temperatūros.