Augalų kategorijos

Šuninė Cimžieda

Šuninė cimžieda (Plectranthus canina) – gėlė, kurios kvapo nepakenčia šunys, katės ir kiškiai, o žmogaus neerzina.

Šis augalas kilęs iš Pietryčių Indijos, savaime auga Azijos ir Afrikos atogrąžose. Tai kompaktiškas iki 20 cm aukščio krūmelis tamsiai žaliais, mėsingais, širdies formos lapais, kurie paliesti skleidžia nemalonų kvapą.
Žydi gegužės-birželio mėn., žiedai melsvi, smulkūs, sutelkti stiebų viršūnėse, labai aštraus kvapo.

Šuninė CimžiedaŽiedų ir lapų kvapas veikia kaip repelentas – atstumia, baido gyvūnus. Europoje įrodyta, kad tai vienas iš efektyviausių ir natūraliausių būdų iš gėlynų ir sodų išvyti kiškius, o iš smėlio dėžių ir vaikų žaidimo aikštelių – šunis ir kates. Šio augalo kvapas neerzina žmonių, nekenkia vaikams ir kitiems naminiams gyvūnams. Cimžiedų galima pasodinti reikiamoje vietoje arba prismaigstyti šakelių, kurios skleidžia kvapą apie 2 savaites.

Šis augalas mėgsta saulę. Laistoma gausiai, tręšiama kas 2 savaitės mineralinėmis trąšomis. Lauke nežiemoja (žiemą temperatūra turi būti apie 10°C), todėl iškasamas ir prieš šalnas įnešamas į šviesią ir vėsią patalpą, arba auginamas kaip vienmetis augalas. Šunines cimžiedas visus metus galima dauginti auginiais su 3 lapeliais. Sodinama į vazoną ir uždengiama polietileno maišeliu arba pamerkiama į vandenį. Įsišaknija po 2 savaičių.
Sėklos sėjamos pavasarį, vasario-kovo mėn. Į lysvę sodinama po šalnų.