Augalų kategorijos

Tulpės triumph

Apie Tulpes Triumph sakoma, kad tai pati gausiausia tulpių grupė. Be įprastinių vienspalvių, yra daug veislių tulpių dvispalviais žiedais su ryškiais kontrastiškais kitos spalvos apvadais. Yra tulpių chameleonių, kurios per keletą dienų neatpažįstamai pakeičia savo spalvą. Dauguma Triumfo tulpių vidutinės (45-60 cm), bet yra žemų (vos 25 cm) ir labai aukštų (65-70 cm). Žiedai dažniausiai bokalo formos, gražūs iki žydėjimo pabaigos. Paprastai pražysta pirmoje gegužės pusėje ir žydi apie porą savaičių (kai kurios ilgiau).

Triumfo tulpės universalios – dėl tvirtų stiebų ir ilgo žydėjimo tinka gėlynams, skinti, jas nesunku pražydinti žiemą (sausio-vasario mėn). Senesnių veislių tulpės nelabai atsparios virusams, bet naujos serga gerokai rečiau. Jos palyginti atsparios ir įvairiausiems svogūnų bei lapų puviniams. Jūsų dėmesiui – keletas naujesnių veislių Triumfo tulpių, kurios puikiai auga Lietuvoje.

Baltos tulpės triumph

‘DENISE’ – pražysta balti žiedai su siaurais purpuriniais krašteliais, paskui tampa vyšniniai su baltomis nugarėlėmis. Naujos kartos tulpė chameleonė. Ryški, pastebima iš tolo (50 cm).
‘CARNAVAL DE RIO’ – balti žiedai, nugarėlės gelsvokos su išraiškingomis raudonomis liepsnomis. Žiedlapių kraštelis neryškiai dantytas. Lapai su baltai kreminiu apvadu. “Happy Generation” skiriasi platesniu lapų apvadu (60 cm).
‘POLAR STAR’ – pieno baltumo žiedai su gelsvomis nugarėlėmis, vėliau blykšta iki švariai baltos. Dideli bokalo formos žiedai. Į šią veislę panašios ir “Francoise” bei “Orleans” tulpės (60 cm).
‘SNOW LADY’ – sniego baltumo žiedai su vos pastebimu violetiniu apnašu nugarėlėje (60 cm).
‘SWEETY’ – balti žiedai su kreminėmis nugarėlėmis, alyviškai rožinis žiedlapių kraštelis vėliau pastebimai ryškėja. Švelnių atspalvių chameleonė (60 cm).

Geltonos tulpės triumph

‘BRIGITTA’ – sodriai oranžiniai geltoni žiedai su originalia pomidorų raudonio centrine žiedlapių dalimi. Gyvybinga, gausiai žydinti universali tulpė (55 cm).
‘YELLOW FLIGHT’ – sodriai geltoni žiedai. Kompaktiška, tvirta tulpė gėlynui (40 cm).

Oranžinės ir raudonos tulpės triumph

‘ARIE DESIGN’ – sodriai raudoni bokalo formos žiedai. Stipriai banguoti lapai su plačiu gelsvai kreminiu apvadu. Pastebima iš tolo tulpė (65 cm).
‘COUNTRY STYLE’ – tamsiai raudono, kiek dulsvoko atspalvio žiedai su nežymiai oranžiniai dryžuotais krašteliais. Žiedlapių galai smailėja. Tulpė paveldėjo geriausias savo tėvų – “Prominence” ir “Prinses Irene” savybes, todėl ypač tinka pražydinti žiemą (45 cm).
‘CHIEFTAN’ – tamsiai rožiniai – ryškiai raudoni žiedai su plačiu gelsvai kreminiu kraštu (50 cm).
‘HERMITAGE’ – oranžiškai raudoni žiedai su dulsvai violetine trišake liepsna nugarėlėje (45 cm).
‘MERRY GO ROUND’ – tamsiai rožiniai raudoni žiedai. Puokštinė tulpė (ant stiebo 3-5 žiedai). Tvirtas, tankus žiedynas (60 cm).
‘RAUNA’ – tamsaus kamelijos raudonio žiedai su geltonu kraštu. Dideli žiedai, tvirtas stiebas (70 cm).
‘ROSE TENDRE’ – tamsaus, labai sodraus rubino raudonio žiedai su kontrastišku baltu kraštu. Stambi tulpė (60 cm).
‘TURANDOTA’ – tamsiai raudoni žiedai su ryškiu auksiniu kraštu. Stambūs žiedai, ilgai žydi (60 cm).
‘USMA’ – karmino raudonio žeidai su auksiniu, vėliau baltu krašteliu. Dideli žiedai (60 cm).
‘VALMIERA’ – tamsaus vyšnių raudonio žiedai su ryškiu auksiniu krašteliu. Stambi, labai sveika, gerai dauginasi (60 cm).
‘ZELTA JAUNIBA’ – vyšnių raudonio žiedai su plačiu auksiniu žiedlapių kraštu. Ankstyva veislė (65 cm).

Rožinės, avietinio atspalvio tulpės triumph

‘LIBERTY SPRING’ – raudonai rožiniai žiedai su baltomis nugarėlėmis. Žydi labai ilgai. Ryški, pastebima iš tolo tulpė. Nuo “Laura” skiriasi ryškesniu atspalviu ir žiedo forma (60 cm).
‘SYNAEDA AMOR’ – violetiškai rožinė, nugarėlės ryškesnės. Stambūs žiedai (50 cm).
‘ZORRO’ – tamsiai purpuriškai rožinė. Stambus žiedas labai stabilios formos. Perspektyvi tulpė skynimui ir pražydinimui žiemą (60 cm).

Alyvinės, violetinės, purpurinės tulpės triumph

‘BLUE CHAMPION’ – purpuriškai violetiniai, “mėlyni’ žiedai. Sodrus, ryškus atspalvis (60 cm).
‘PURPLE FLAG’ – ryškiai purpuriniai žiedai, viduje tamsesni “mėlyni”, taisyklingos bokalo formos (60 cm).
‘PURPLE RAIN’ – ryškiai tamsiai purpuriniai žiedai. Viena naujausių tulpių, originalaus sodraus atspalvio (60 cm).
‘TAIZELS’ – alyviškai melsvi žiedai, krašteliai šviesesni. Stambi, aukštaūgė, labai gerai auga (65 cm).

Tulpės Triumph (baltos)
Tulpės Triumph (raudonai geltonos)