Augalų kategorijos

Vašingtonija

Pietvakariniame Didžiosios Britanijos pakrašty po atviru dangum auga didžiulės palmės. Tai vašingtonijos, atvežtos iš Jungtinių Valstijų pietvakarių, kur plytinčiose Arizonos ir Kalifornijos dykumose naktimis smarkiai atvėsta. Palmės apsisaugo žūvančiais lapais, kurie apsivynioja aplink pažeidžiamą augimo kūgelį. Vėliau šie lapai nukrinta.

Šiaurės Europoje paprastoji vašingtonija geriau pakelia šaltį nei karštį. Vasarą augalą galima auginti svetainėje arba išnešti su vazonu į terasą. Šildymo sezono metu gėlė geriausiai jaučiasi vėsioje oranžerijoje ar šiltnamyje, kur palaikoma maždaug 10 °C temperatūra.

Puikiai tinka ir nešildoma patalpa. Žiemą tereikia pasirūpinti, kad žemė visiškai neišdžiūtų. Vasarą palmę reikėtų gausiai laistyti ir kartkartėmis patręšti. Lapai išsiskleidžia it vėduoklė. Nuo lapo pakraščių per visą ilgį atsiskyrę plaušai krinta garbanomis.

Kartais parduodama ir kita vašingtonijų rūšis -Washingtonia robusta, kuri net oranžerijoje ar šiltnamyje užauga sulig medžiu. Kitais atžvilgiais ji labai panaši į paprastąją vašingtoniją, net ir garbanotais plaušais ant jaunų lapų.

Gėlė vašingtonija
Palmė vašingtonija