Augalų kategorijos

Žemoji pušis

Žemoji pušis (Pinus pumila (Pall.) Regel) savaime auga Rytų Sibire ir Tolimuosiuose Rytuose, Kinijoje, Korėjoje bei Japonijoje. Savo gimtinėje jos vadinamos “gulinčiu mišku” ar “šiaurės kedruočiu”, o pas mus prigijo krūminių pušų pavadinimas, nes auga krūmu.

Žemaūgė pušisŠios žemaūgės pušelės užauga ne didesnės kaip 5 m (natūraliose augavietėse), bet dažniausiai 50 m. amžiaus augalas siekia ne daugiau kaip 2 m. Šakos driekiasi pažeme, o viršūnės kyla į viršų. Gimtinėje šios pušys auga tankiais nepraeinamais sąžalynais. Spygliai iki 10 cm ilgio, pilkai žali, ploni, lenkti, sutelkti po 5. Nedidukai kankorėžiai jauni raudonai violetiniai, o prinokę rudi, kiaušinio formos arba apvalūs. Prinokę nukrenta kartu su sėklomis. Sėklytės su tvirta plona luobele, tamsios, valgomos. Pradeda derėti 20-30 m amžiaus augalai.

Žemosios pūšys auga labai lėtai, mėgsta atviras saulėtas vietas, nereiklios žemei (gali būti skurdi, akmenuota), bet nepakenčia stovinčio vandens, skursta sunkiame molyje. Tinka sodinti alpinariumuose, prie atraminių sienelių. Dauginama sėklomis arba skiepijama į kitų rūšių pušų sodinukus.

Glauca‘ spygliai pilkai mėlyni. Tai labai puošnios pušys. Vis dažniau auginamos ir ‘Globe‘ žemosios pušys melsvais spygliais ir gražiai apvaliu vainiku. JAV žinomas žemosios pušies kultivaras ‘Dwarf Blue‘, kurį vieni augintojai laiko ta pačia ‘Glauca‘, o kiti įsitikinę, kad tai skirtingi kultivarai.

Nykštukinė pušis (žemoji sibirinė)
Žemoji sibirinė pušis (pinus pumila)