Augalų kategorijos
Pasaulyje yra per 600 rūšių bambukų, jie auga įvairiose klimato juostose ir šalyse, bet daugiausiai Pietryčių Azijoje. Tai žolinis augalas natūralioje aplinkoje galintis pasiekti 40 m aukštį ir sverti keletą tonų.
Šių augalų stiebai sumedėję, tuščiaviduriai, o viršūnės išsišakojusios. Pražysta po 20-40, o kartais ir po 100 metų. Peržydėję dažniausiai sunyksta. Bambukai labai greitai auga ir per 1-2 mėnesius pasiekia rūšiai būdingą aukštį. Kai kurie paauga po 80 cm per parą (5 cm per valandą!).
Į Europą bambukai pateko iš Japonijos ir Kinijos, jie auginami net Švedijoje ir Norvegijoje. Daugiamečiai, visžaliai lapai pasikeičia kas dveji metai. Yra geltonlapių ir margalapių. Mūsų gėlių parduotuvėse parduodami “lucky bamboo” iš tikrųjų visai ne bambukai, o dreacenos (Dracaena sanderiana). Tikrų bambukų pasitaiko labai retai.
Kambaryje auginamiems bambukams reikia šviesios, saulėtos, nevėjuotos vietos. Jie nelepūs, gerai auga truputį rūgščioje arba neutralioje žemėje. Netinka grynas smėlis ir sunkus priemolis.
Namuose auginti tinka palyginti lėtai augantys bambukai – Bambusa vulgaris, Bambusa glaucescens ir Pseudososa japonica. Vasarą galima išnešti į balkoną arba persodinti į lysvę. Žiema laikomi vėsiai, ne aukštesnėje kaip 10-15°C temperatūroje. Žemė turi būti laidi ir puri, vazonas – ne seklesnis kaip 40 cm, su drenažu. Laistoma gausiai, kad žemė visada būtų drėgna, kasdien apipurškiama minkštu vandeniu. Tręšiama nuo kovo iki rugsėjo kas 10-14 d., žiemą – kartą per mėnesį. Jeigu bambukai auga per greitai, tręšiama rečiau, bet peralkę augalai nusilpsta, lapai pagelsta.
Kai kurios rūšys ištveria net -25-30°C šaltį todėl bambukas Lietuvoje gali augti lauke, bet žiemai juos vis tiek reikia pridengti. Rudenį žemė mulčiuojama šiaudingu mėšlu arba kompostu, o paskui šienu arba lapais. Besniegę žiemą gali nušalti. Apšalę ūgliai pavasarį iškerpami. Lauke bambukams kasama 40-50 cm gylio duobė. Jeigu žemė sunki, duobė turi būti gilesnė ir būtinai su drenažu. Tinka perpuvusio mėšlo, durpių ir smėlio mišinys.
Šiems augalams patinka drėgmė, bet taip pat jie nemėgsta stovinčio vandens, nes ima pūti šaknys. Labai sausą vasarą lauke auginami bambukai laistomi srove iš viršaus, nes dėl sauso oro ima skursti ir sunyksta.