Augalas snaputis (cranesbill)

Daugiametis augalas, paplitęs visame pasaulyje. Yra daug rūšių, kurios natūraliai auga pievose ir miškuose, ar smėlynuose. Pieviniai snapučiai dažniausiai įsikuria drėgname ir derlingame dirvožemyje, todėl pievinius snapučius galima auginti gėlynuose, kur drėgna žemė, bet yra daug saulės. Sausose pamiškėse augantys raudonžiedžiai snapučiai, jie ypač tinka paįvairinti gėlynus, nes formuoja stambius kerus.
Pelkėtose pievose ir pakrūmėse aptinkami pelkiniai snapučiai, dirbamuose laukuose ir dykvietėse paplitę smulkieji snapučiai, miškuose įsikuriantys miškiniai ir raudonstiebiai snapučiai, tik pajūrio smėlynuose randami švelnieji ir blizgantieji snapučiai. Savo gausa prisiderinę augti įvairiose vietovėse, todėl auginti snapučius nėra sunku, tik reikia tinkamai pasirinkti rūšis. Snapučiai ypač mylimi sodininku, todėl gausiai auginamos gėlynuose ir alpinariumuose. Žydi mėlynais, rausvais, baltais ar violetiniais žiedais.
Turi gydomųjų savybių. Antpilas pasižymi nuskausminamosiomis ir raminamosiomis savybėmis, slopina uždegimus ir karščiavimą, mažina kraujo spaudimą.