Augalų kategorijos

bitinės sprigės žiedai

Bitinė sprigė (Impatiens glandulifera) – tai žavus žolinis augalas, kurio ryškūs rausvai violetiniai trimitų formos žiedai ir aukštas, tvirtas stiebas, kartais siekiantis iki 2 metrų aukštį. Augalo sodri žalia lapija ir sprogstančios sėklų ankštys dar labiau suintriguoja jo išvaizdą. Dėl spartaus augimo ir polinkio formuoti tankius sąžalynus šis augalas vizualiai dominuoja soduose ir laukiniuose kraštovaizdžiuose, ypač upių pakrantėse ir drėgnose buveinėse. Tačiau, nors jos estetinis patrauklumas neabejotinas, dėl invazinio pobūdžio ir galimybės išstumti vietinę augmeniją patariama elgtis atsargiai.

bitinė sprigėAugalo žieduose gausu saldaus nektaro, todėl jie labai patrauklūs įvairiems apdulkintojams, įskaitant bites, drugelius ir kitus vabzdžius. Šis gausus nektaro kiekis ne tik padeda augalui apsidulkinti, bet ir yra vertingas medaus šaltinis, ypač tose vietovėse, kur gali trūkti kitų nektaro šaltinių.

Bitinė Sprigė plinta gana sparčiai ir taip gali sumažinti biologinę įvairovę. Nors jos gaminamas nektaras yra naudingas apdulkintojams, bendras šios invazinės rūšies poveikis vietinėms buveinėms ir augalijai yra neištirtas.