Augalų kategorijos

Gėlė Raivė

Gėlė Raivė (Pachira aquatica) dar vienas butelinis augalas kurios sustorėjęs, tačiau vandens joms reikia daug. Iš sustorėjusio kamieno jos išaugina keletą paprastų stiebų su lapais. Gausiai laistomos ir tręšiamos jos auga gana sparčiai.

Dekoratyvus medelis raivėPietų ir Centrinėje Amerikoje raivės dažnai vadinamos vandeniniais kaštainiais. Ten jos auga kaip medžiai, žydi ryškiai raudonais, apie 35 cm ilgio, į kuokštą plunksnų panašiais žiedais ir veda vaisius. Skoniu jie primena valgomuosius kaštainius.

Raivės priklauso baobabinių šeimai. Jas atskirsite iš plonų, blizgių penkiapirščių (kaip kaštono arba šeflerų) lapų. Šių įspūdingų gėlių augintojai juokais jas vadina pinigų medžiais, nes lapai panašūs į godžiai pinigus griebiančią ranką.

Sakoma, jog nukritęs lapas įspėja apie finansinę nesėkmę, o nudžiūvus visam augalui galima laukti bankroto.

Išaugęs naujas lapas reiškia netikėtus pinigus, vešliai auganti raivė pritraukia sėkmę. Į vazoną jauni augalai dažniausiai sodinami po 2-3, jų stiebai liauni, todėl kartais supinami į kasą.

RaivėRaivėms tinka purus, laidus, bet derlingas – jukoms ir dracenoms skirtas žemių mišinys. Žemė vazone visuomet turi būti drėgna, bet ne šlapia, nes supūva šaknys. Jos mėgsta šviesą ir šilumą, bet nepakenčia tiesioginės saulės. Gerai jaučiasi ant rytinių ir vakarinių palangių, žiemos sode – šviesioje, bet ne saulėtoje vietoje. Tręškite 2 kartus per mėnesį kompleksinėmis mineralinėmis, lapinėms gėlėms skirtomis trąšomis. Žiemoja vėsiai (12-15°C). Žiemą laistykite saikingai, dažnai apipurkškite – joms reikia drėgno oro.

Kambarinis medelis raivė (pachira aquatica)
Kambarinė gėlė Raivė