Augalų kategorijos
Vėzdūnė turi daug vardų, šią gėlę pažinsite tokiais vardais: Baltoji burė, Taikos Lelija, Spatifilis.
Kambarinė gėlė spatifilis savo žalumu puikiai papuošia tamsią kambario kertelę, kurioje dėl šviesos trūkumo kiti augalai nuvysta. Visgi tokioje vietoje žaliuoja tik lancetiški lapai, o pražysta vėzdūnė tik šviesesnėje aplinkoje.
Pastatykite vazoną atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie gali nudeginti lapus. Nuo saulės lapai ima raitytis, pamažu pagelsta ir pasidaro neatsparūs voratinklinėms erkėms. Šie kenkėjai nepuls, jei bus mažiau saulės ir daugiau drėgmės. Pagelbėti jai galite ir pakišdami po drungnu dušu.
Kaip ir dauguma aronų vėzdūnė nemėgsta “atšalti kojų”. Visad laistykite bent jau kambario temperatūros (geriau lietaus arba virintu) vandeniu. Venkite skersvėjo ir žemesnės nei 15 °C temperatūros.
Tik iš Panamos ir Kosta Rikos kilusi rūšis Spathiphyllum ivallisii pakelia žemesnę (bet ne žemesnę nei 10 °C) temperatūrą.
Dauguma pardavinėjamų veislių išvestos iš Spathiphyllum ivallisii arba bent jau tokiomis laikomos. Mėgėjai sunkiai pastebi skirtingumus, tačiau mažytis žalias brūkšnelis ant dengiamojo lapo, lapų padėties ar formos skirtumas gali būti pakankama sąlyga selekcininkams pavadinti gėlę nauju vardu.
Gerai žinomos kambarinės gėlės vėzdūnės veislės: ‘Adagio’, ‘Ardito’, ‘Castor’, ‘Cupido’, ‘Euro-Giant’, ‘Fiorinda’, ‘Mauna Loa’, Mozart’, ‘Pallas’, ‘Petite’, ‘Prelude’, ‘Sensation’ ir ‘White success’.
Be Spathiphyllum ivallisii yra ir kitokių vėzdūnės rūšių, tik lengviau pažeidžiamos nei ši ir parduotuvėse siūlomos retai. O tai labai apmaudu, nes tarp jų yra tikrų perlų, pavyzdžiui, Spathiphyllum patinii, kuri ir subrendusi pasilieka labai smulki. Tarp lancetiškų žalių spatifilio gėlės lapų užauga maždaug 30 cm ilgio žiedkočiai. Jie kelia tinkliškai raštuotą burbuolę, apsuptą balto apdangalo, kurio centrinė gysla užlieta žalumu.
Temperatūra neturi nukristi žemiau 15 °C. Šiai rūšiai reikia truputį daugiau šviesos, bet kita priežiūra tokia pati kaip ir kitų vėzdūnių.
Iš esmės vėzdūnėms patinka, kai šaknims ankšta. Žemė turi būti puri, derlinga ir rūgštoka (5-5.5 pH). Laistyti gausiai, dažnai purkšti. Mėgsta šilumą, visus metus ne mažiau kaip 20°C. Laikyti šviesioje vietoje, bet ne saulėje (šviesa turi būti išsklaidyta).
Tręšiama aroidiniams augalams skirtomis trąšomis (galima po nedaug visus metus).