Augalų kategorijos
Indinis laukras (Quisqualis indica) – dailus krūmelis kurio žiedai maloniai kvepia vaisiais, be to, vos per parą pakeičia spalvą iš baltos į raudoną. Tropinio klimato šalyse laukru apželdinami namai ir pavėsinės, kitur jis mielai auginamas žiemos sode arba ant palangės.
Quisqualis genčiai priklauso 17 rūšių lianų ir krūmų. Indinis laukras užauga iki 6 m ilgio. Iš pradžių jis auga kaip krūmas, paskui ūgliai ištįsta. Jauni lapai ir stiebai švelniai oranžiniai pūkuoti. Lapai 10-15 cm ilgio, skaisčiai žali. Kai pasenę jie nukrenta, lapkočiai lieka, sumedėja ir virsta aštriais dygliais, kurie padeda augalui kopti į viršų ir apsiginti nuo žolėdžių.
Nuo pavasario iki rudens, o tropikuose – visus metus lapų pažastyse ir ūglių viršūnėse formuojasi žiedynų šluotos su daug kvapnių žiedelių. Žiedelį sudaro iki 6 cm ilgio žalsvas piltuvėlis su 5 vainiklapiais.
Nauji žiedeliai išsiskleidžia vakare – iš pradžių jie būna balti, iki ryto parausta, o kitą vakarą jau būna raudoni. Kiekvieną žiedyną sudaro įvairaus amžiaus ir spalvų žiedai. Jie labai stipriai ir maloniai kvepia, ypač naktį. Paskui prinoksta į karambolas panašūs vaisiai su juodomis sėklytėmis.
Laukras auga labai greitai, todėl persodinamas kasmet į vis didesnį vazoną, o kai užauga labai didelis, vazone pakeičiamas tik viršutinis žemių sluoksnis. Vasarą laistoma gausiai, žiemą – retai, bet žemė neturi visai išdžiūti. Žiemą laikoma vėsiau, pavasarį ūgliai išgenimi.
Dauginama sėklomis, auginiais ir šaknų atžalomis. Sėjama į lengvą žemių mišinį, 25-30°C šilumoje išdygsta per mėnesį. Auginiai labai prastai šaknijasi, būtina naudoti fitohormonus, o vietoje žemių – vermikulitą arba perlitą.