Augalų kategorijos

Žydintis vijoklis laukras

Indinis laukras (Quisqualis indica) – dailus krūmelis kurio žiedai maloniai kvepia vaisiais, be to, vos per parą pakeičia spalvą iš baltos į raudoną. Tropinio klimato šalyse laukru apželdinami namai ir pavėsinės, kitur jis mielai auginamas žiemos sode arba ant palangės.

Indinis laukras vazoneQuisqualis genčiai priklauso 17 rūšių lianų ir krūmų. Indinis laukras užauga iki 6 m ilgio. Iš pradžių jis auga kaip krūmas, paskui ūgliai ištįsta. Jauni lapai ir stiebai švelniai oranžiniai pūkuoti. Lapai 10-15 cm ilgio, skaisčiai žali. Kai pasenę jie nukrenta, lapkočiai lieka, sumedėja ir virsta aštriais dygliais, kurie padeda augalui kopti į viršų ir apsiginti nuo žolėdžių.

Nuo pavasario iki rudens, o tropikuose – visus metus lapų pažastyse ir ūglių viršūnėse formuojasi žiedynų šluotos su daug kvapnių žiedelių. Žiedelį sudaro iki 6 cm ilgio žalsvas piltuvėlis su 5 vainiklapiais.

Nauji žiedeliai išsiskleidžia vakare – iš pradžių jie būna balti, iki ryto parausta, o kitą vakarą jau būna raudoni. Kiekvieną žiedyną sudaro įvairaus amžiaus ir spalvų žiedai. Jie labai stipriai ir maloniai kvepia, ypač naktį. Paskui prinoksta į karambolas panašūs vaisiai su juodomis sėklytėmis.

Krūmas LaukrasLaukras auga labai greitai, todėl persodinamas kasmet į vis didesnį vazoną, o kai užauga labai didelis, vazone pakeičiamas tik viršutinis žemių sluoksnis. Vasarą laistoma gausiai, žiemą – retai, bet žemė neturi visai išdžiūti. Žiemą laikoma vėsiau, pavasarį ūgliai išgenimi.

Dauginama sėklomis, auginiais ir šaknų atžalomis. Sėjama į lengvą žemių mišinį, 25-30°C šilumoje išdygsta per mėnesį. Auginiai labai prastai šaknijasi, būtina naudoti fitohormonus, o vietoje žemių – vermikulitą arba perlitą.

Laukro žiedai
Vijoklis Indinis Laukas (Combretum indicum)
Indinis Laukras (Žiedai)
Indinis laukras