Augalų kategorijos

Vazoninė gėlė Nolina

Kambarinė gėlė Nolina (Nolina bigelovii) arba butelinė palmė (vadinama dėl savo panašumo į miniatiūrinę palmę) yra topinis augalas puikiai tinkamas auginti mūsų namų sąlygomis. Augalas turi ir daugiau pavadinimų pagal savo išvaizdos savybes. Nolina dar vadinama “Dramblio koja” ir “Arklio uodega”. Dėl savo originalios išvaizdos ir paprastos priežiūros, vazoninė gėle nolina tapo populiariu augalu tarp pradedančiųjų gėlių augintojų.

Gamtoje nolina išauga iki 15 metrų aukščio. Namų sąlygomis išauga iki pusmetrio, o šiltnamyje ar oranžerijoje išauga iki 5-7 metrų. Viskas priklauso lubų aukščio bei patalpos galimybių.

Centrinėje Amerikoje augalas užmezga didelių кистевыми соцветиями balta, geltona ir розоватыми мелкими spalvų. Gėlės mažos, bet žydėti tęsiasi ilgai.

Keletas populiaresnių, namuose auginamų atmainų:
Nolina guatemalensis
Nolina gracilis
Nolina nelsonii
Nolina recurvata

Nolina laistoma tik tuomet, kai žemė visiškai išdžiuvusi. Kambario sąlygomis temperatūra keičiasi ne taip smarkiai kaip lauke todėl žiemos poilsio augalai nereikalauja.

Бокарния arba Нолина labai mėgsta gerą apšvietimą, bet tik ne tiesioginiai saulės spinduliai. Vasarą augalai greičiau renkasi balkonas, лоджию, terasa, bet ir čia reikia затенение nuo ryškios saulės. Butų, kur trūksta apšvietimo, ir laikotarpiai, žiemos mažo apšvietimo pagal gamtos sąlygas mūsų šalyje, reikia pridėti искусственную apšvietimą.
Temperatūra

Нолине puiku temperatūra tinka mūsų miestų butų. Bet kadangi осенне-žiemos sezonu mūsų namai обогреваются pakankamai gerai, Нолина ne pasiduoda etapą ramybės, характерного gamtos sąlygų, o toliau auga. Tegul jus tai gąsdina – per взрослом amžiaus auga jis lėtai.

Pradedantiesiems gėlininkams tai optimalus variantas kadangi šios gėlės priežiūra yra gana paprasta. Prieš sodinant sėklas reikėtų porai dienų pamerkti į vandenį. Tada sodinti į žemės mišinų ir uždengti plėvele. Sodinti reikėtų ne giliai sėklos dygsta lėtai. Maždaug per mėnesį pasirodys daigas, jeigu šis daigas iškels sėklos lukštelį, nelieskite jo, nes augalas vis dar pasiima likusias maistines medžiagas.