Augalų kategorijos

Pupūnas (orchidėjų medis)

Pupūno žiedai (Bauhinia) labai panašūs į orchidėjų žiedus, todėl gėlininkai jį vadina orchidėjų medžiu.
Vienas iš gražiausių – purpurinis pupūnas (Bauhinia purpurea), savaime užauga iki 10 m aukščio. Jo vainikas apvalus, šakos svyrančios, o lapai širdiški ir palyginti stambūs. Jie puošia augalą visą pavasarį ir vasarą, o rudeniop šakas nukloja purpuriniai žiedai. Žiedai iki 10 cm skersmens, juos sudaro 5 purpuriniai, įvairių atspalvių vainiklapiai.

Pupūnas nesunkiai auginamas namuose. Jiems tinka rytinė ir vakarinė palangė arba pusiau pavėsis. Sodinama į derlingą ir vandeniui laidžią žemę. Pupūnai mėgsta drėgmę, bet nepakenčia stovinčio vandens. Perlaistyti ima mesti lapus, suserga chloroze. Nuo pavasario iki rudens tręšiama kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis, geriausia su geležimi.

Žiemą laistoma rečiau, laikoma vėsiau. Dažnai numeta dalį ar net pusę lapų – tai normalu, gimtinėje žiemai pupūnai numeta visus lapus.

Purpuriniai pupūnai auga greitai, juos reikia nuolat genti, formuoti vainiką, kad būtų gražus ir taisyklingas.
Dauginama sėklomis, auginiais, orinėmis atlankomis ir skiepijama. Auginiai įsišaknija labai sunkiai, verčiau dauginti sėklomis. Jos neužberiamos arba užberiamos labai plonai. Šviežios sėklos 25-27°C šilumoje sudygsta per 5-6 dienas. Pražysta po 2-3 metų.

Pupūnas (bauhinia)
Medis pupūnas