Augalų kategorijos

Gėlė streptokarpas

Žydintis streptokarpas neabejotinai teikia didžiulį džiaugsmą gėlių mylėtojams. Jis žydi nuo pavasario iki sezono pabaigos. Iš augalo centro nuolat auga nauji žiedkočiai. Pardavinėjamos veislės, kurios buvo išvestos iš nedaugelio skirtingų laukinių rūšių, augančių Pietų Afrikoje. Pailgi, kiek plaukuoti ir rumbuoti lapai suaugę į skrotelę. Šaknys auga negiliai, todėl augalas retai kada tvirtai laikosi vazone – geriau sodinti į plokščią vazoną. Labai tinka vandeniui pralaidi žemė, kompostas su žvirgždo ir molio priemaišomis.

Gėlės streptokarpaiVasarą streptokarpai laikomi šiltame (temperatūra ne žemesnė nei 18 °C) kambaryje, šviesioje vietoje, toliau nuo tiesioginės saulės spindulių. Žiemą perkelkite į šviesią ir vėsią (temperatūra ne žemesnė nei 10 °C) patalpą, beveik nelaistykite. Grąžinkite vazoną į svetainę maždaug kovo ar balandžio mėnesį, kai gėlė pradeda atgyti.

Niekad nepurkškite lapų. Kai žemė beveik išdžiūva, laistykite lietaus ar drungnu minkštu vandeniu, pildami jį į lėkštelę po vazonu. Užsilikęs vanduo gali supūdyti šaknis. Tręškite tik trąšomis su kaliu, nes azotas skatina lapų augimą žiedų sąskaita.

Dauginkite lapo auginiais, perpjaudami lapą išilgai pagrindinės gyslos. Abi puseles įterpkite į vidutiniškai drėgną smėlingą auginių žemę pjūviu į apačią, uždenkite skaidriu plastiku ir pastatykite šiltoje vietoje. Po kiek laiko palei pagrindinę gyslą pridygs eilė jaunų augaliukų.

Streptocarpus saxorum – viena gražiausių streptokarpo rūšių. Šliaužiantys stiebai, netekę žemės atramos, nukara žemyn. Aksominiais plaukeliais apaugę gėlės lapai tarsi arka apgaubia vazono kraštus, ir, lyg to būtų negana, virš lapų kartais iškyla liauni, kokių 20 cm ilgio žiedkočiai. Ant vieno žiedkočio gali užaugti vienas arba du žiedai, kurių spalva būna nuo alyvinės iki tamsiai raudonos, o viduryje baltuoja akutė. Vaizdas labai džiugina akj. Augalas nereikalauja ypatingos priežiūros. Pakabinkite jj šviesioje vietoje, toliau nuo tiesioginės saulės, ir reguliariai laistykite. Geriausiai tinka kambario temperatūros vanduo. Žemė niekad neturi būti šlapia, nes bet kurios rūšies Streptocarpus turi nedaug šaknų ir jos pradeda pūti.

Gėlė 'Streptocarpus saxorum'
streptokarpas