Gėlė trijuostė sansevjera (Karduotė)

Dekoratyvi lelijinių šeimos gėlė. Gerai auga šiltuose, sausuose butuose, pakenčia bet kokį apšvietimą. Ypač mėgstami aukštaūgės gėlės. Rūšies būdingas bruožas — šviesiai ir tamsiai žalios juostos abiejose lapo pusėse. Labai dekoratyvi veislė Laurentii — lapų pakraščiai aukso geltonumo. Žemaūgė veislė — Hahnii. Golden Hahnii su geltonais dryžiais, panašiai kaip Laurentii. Vidutinio ūgio veislės Craigii lapų pakraščiai ir vidurinė juosta geltonos spalvos. Vasario—kovo mėnesį persodinti, bet ne kasmet. Būtina persodinti, kai lapai išilgai netaisyklingai susisuka ar atžaloms nebelieka vazone vietos. Labai išsikerojusias gėles reikia sumažinti — atsargiai atskirti atžalas. Geriausiai auga žemuose vazonuose arba dubenyse, jaunos gėlės – kaktusinėje žemėje, senesnės — kaktusinės žemės mišinyje su vidutinio sunkumo puvenine žeme, moliu ir smėliu. Iš pradžių laistyti saikingai. Patalpa šviesi, užpavėsinta. Vasarą augimo periodas.

Vieta šilta, šviesi ar saulėta, apsaugota nuo vidurdienio saulės, kitaip atsiranda nudegimo dėmės. Gausiai laistyti, kas 1—2 savaites tręšti (1—2 g/l), kartkartėmis apipurkšti. Rudenį ir žiemą dalinės ramybės periodas. Temperatūra 15—20°C, drėgmė vidutinė.

Trijuostė sansevjera yra žydintis augalas, jos žydi vasario – kovo mėnesiais. Žiedai žalsvai balti, kvepiantys. Temperatūra ne žemesnė kaip 12°C. Laistant neužpilti ant lapų. Kai smarkiai laistoma ir būna per žema temperatūra, ant lapų atsiranda rudos dėmės, jie pradeda pūti. Pažeistas gėles tuojau reikia persodinti į šviežią žemę; indas ne per didelis. Žalialapės rūšys dauginamos 5—10 cm ilgio lapų gabalėliais. Pjūviams apdžiūvus, negiliai sodinti į lengvą žemę, smėlį ar kaktusų žemę. Vidutinėje drėgmėje per kelias savaites išauga augalėliai. Geltonai dryžuotos formos dauginamos šakniastiebių gabalėliais.