Augalų kategorijos
Gėlė ‘Angelo Sparnai’ (Senecio candicans ‘Senaw’) pas mus lauke auginama kaip vienmetė, nors iš prigimties yra daugiametė. Iš tiesų tai yra mums gerai žinomoms žilėms giminingas augalas. Tačiau visai ne nuostabu, kad žilė “Angelo sparnai” daug kam nėra girdėta veislė. Jos danžai nežino ne tik lauko gėlių augintojai, bet ir sodo prekių-sėklų pardavėjai.
Tokios išvaizdos neįprastas lapuotis augalas ‘žilė’ iš tiesų gėlių rinkoje pasirodė prieš kelerius metus ir iš karto tapo vienu populiariausiu tarp naujų augalų. Nors gėlė išpopuliarėjo gana neseniai – tai nėra dirbtinai išvesta rūšis ar hibridas, iš tiesų šios šeimos augalai, natūraliai auga vidutiniškai drėgnuose atogrąžų miškuose pietų Čilėje, Patagonijos regione. Angliškai kalbančiose šalyse šis dekoratyvus gėlynų augalas vadinamas ‘Sea Cabbage’, tačiau tai gana painu, kadangi ši frazė taip pat reiškia ir jūros kopūstus.
Plačiais, dideliais lapais besipuikuojanti žilė Angel Wings (angelo sparnai) gėlynuose išplito tuomet, kai iš keleto natūraliai pasitaikančių augalų botanikai atrinko dekoratyviausią ir kultūriškai stabiliausią atmainą. Priskyrė veislės pavadinimą “Angel Wings”, kuris dabar moksliškai vadinamas Senecio candicans ‘Senaw’.
Šis retas, įspūdingas augalas stebina dideliais, minkštais, šilkinio švelnumo ir švelnaus atspalvio lapais. Spalvą ir paviršiaus švelnų pojūtį suteikia storas ir tankus visų augalo dalių – lapų, lapkočių bei stiebų plaukuotumas.
‘Angelo sparnų’ augalo nereikia genėti ar formuoti, jis gerai auga savaime ir yra kompaktiškas, paprastai neviršija 40-45 cm aukščio ir pločio. Augalas žydi retai, suformuodamas viršūninius žiedų stiebus su mažais geltonais žiedynais, būdingais kitoms žilių rūšims.
Tai veislė kurią galima auginti ne tik kambaryje, bet ir lauke, lodžijoje, kieme ar terasoje. Tinka sodinti pavieniui vazonuose ir konteineriuose arba mišiniuose su kitais žydinčiais ar lapiniais augalais. Galima auginti pakabinamuose krepšeliuose. Auginiai naudojami puokštėms ir gėlių kompozicijoms.
Parenkant sodinimo vietą svarbu atsižvelgti į dirvos drenažą. Dirvožemis turi būti gerai nusisausinantis, kad jame nestovėtų vanduo. Augalas yra atsparus sausrai, jį reikia laistyti tik vidutiniškai. Esant per dideliam drėgmės kiekiui, žilę gali užpulti grybelinės infekcijos, šaknų puvinys ar rūdys.
‘Angel Wings’ rūšies žilėms reikia ryškios šviesos ir saulėtos vietos. Gerai auga tiesioginiuose saulės spinduliuose, bet gali pakęsti ir pavėsį. Dėl nepakankamos saulėkaitos ši gėlė išstypsta ir praranda savo kompaktiškumą. Tręšiama saikingai – reguliarus ir gausus tręšimas gali paskatinti peraugimą ir neigiamai paveikti išvaizdą, todėl trąšas (mažai azoto turinčias) reikėtų naudoti tik retkarčiais.
Auginama kambaryje rudenį ir žiemą ilsisi, todėl laistoma mažiau.
Laba diena kaip nusipirkti seklu ar pacio augalo?