Augalų kategorijos

Kambarinė gėlė paleistuvė

Gamtoje yra daug nuostabių ir labai unikalių augalų, bet paleistuvė sugeba išsiskirti ir nustebinti net ir visko mačiusius gėlių augintojus.

Kambarinė gėlė paleistuvė iš tiesų yra Kalankė – žalias, lapinis augalas savo išvaizda šiek tiek primenantis alijošių, tačiau skirtingai nei alijošius sugeba ant savo lapų išauginti šimtus vaikų ir juos visur išbarsto. Matyt dėl to ir yra gavęs tokį unikalų liaudišką vardą.

Tiesa, šie ūgliukai pasižymi įpatinga ištverme ir yra aprašyti daugybėje neįtikėtinų istorijų kuomet buvo įdėti į voką ir keliavo paštu, gal net po visą pasaulį. Sakoma, kad taip augalu dalinosi net keletas garsių žmonių tarp kurių ir garsus vokiečių poetas J. V. Gėtė.

Sakoma, kad net sudžiūvęs augalėlis, po ilgos kelionės paštu patekęs ant drėgnos dirvos pamažu įgeria vandenį ir atgavęs gyvybę išleidžia šaknis.

Originaliai augalas paleistuvė (arba Kalankė) auga Madagaskaro centrinėje dalyje. Jį galima rasti Ankaratros kalvose, vulkaninės kilmės kalnuose netoliese nuo šalies sostinės Antananarivo. Auginant namuose geriausiai jaučiasi ten, kur įpatingai daug šviesos, tačiau jei pastebėsite jog lapai įgauna violetinį atspalvį – žinokite jog paleistuvė gauna per daug tiesioginės saulės. Tokiu atveju rekomenduojama šiek tiek pakeisti augalo vieta namuose.Kambarinė gėlė Paleistuvė

Pas mus paleistuvė plačiai žinomas kaip vaistinis augalas. Tai žalias, daugiametis augalas su tvirtu vertikaliu stiebu ištįstančiu maždaug iki 60cm – 1m aukščio. Stiebą puošia lapkočio neturintys, mėsingi, pailgi, maždaug 20 cm ilgio (subrendusio augalo) lapai. Viršutinė ir apatinė lapo dalis šiek tiek skiriasi savo atspalviais. Pastebėsite, jog apačioje lapas labiau pilkšvai žalias, o viršutinė jo dalis turi šiek tiek blizgesio ir dažnai netolygaus bordo atspalvio.

Šie lapai įpatingi tuo, jog per visą briaunos ilgį yra tarsi aplipę mažais ūgliukais kurių kiekvienas turi du, simetriškai išsidėsčiusius lapelius bei šaknų užuomazgas. Tačiau nuo menkiausio sujudinimo ar vėjo šie miniatiūriniai augalėliai krenta žemėn ir netrukus įsišaknija šalia motininio augalo.