Augalų kategorijos

Karklas

Karklas (Salix subg. Caprisalix) nereikalauja labai geros dirvos, tinka net skurdus priesmėlis. Derlingoje žemėje jie auga kaip siena (puikiai tinka gyvatvorei), bet vytelės, nors ir stambios, būna trapios, ūgliai labai šakojasi. Dirvą reikia gerai įdirbti iš rudens.

Ypač svarbu išnaikinti piktžoles. Jos stelbia jaunus pirmamečius karklus ir alina žemę. Nuo to, kaip įdirbta dirva, priklausys, ar daug reikės ravėti pirmaisiais metais. Dar po metų karklai labai tankiai suauga ir nustelbia piktžoles.

Pigiausia auginių prisipjauti patiems, tinka natūraliai augantys karklai. Tačiau jeigu sodinsite ne arais, bet hektarais, auginių reikės labai daug. Paruoštais auginiais rudenį ir pavasarį prekiauja kai kurios firmos, urėdijos ir medelynai.

Karklų krūmas
Karklų lapai

Augalo dauginimui šakos pjaunamos po pirmųjų rudens šalnų ir anksti pavasarį, prieš sprogstant pumpurams. Viršūnės dauginti netinka. Stiebai sukarpomi vidutiniškai 19-20 cm ilgio strypeliais.

Svarbu nesupainioti auginių galų, nes atvirkščiai pasodinti auginiai ne augs, bet supus. Auginių viršūnes galima trumpam pamerkti į kalkių skiedinį, kad būtų aiškiau.

Sodinama stačiai arba 45°C kampu, kas 20-25 cm. Tarp vagų paliekama 50-70 cm. Augintojai sako, kad tankiame karklyne mažiau piktžolių, o vytelės būna tiesesnės. Auginiai įsišaknija per 2-3 savaites. 10 a telpa daugiau apie 6-8 tūkst. auginių.

Karklynas
Karklo lapai
Karklo krūmas (Salix)
Karklo šakelė