Augalų kategorijos

Lapinė Gėlė Rėjus (tradescantia spathea)

Dvispalvis rėjus (Rhoeo discolor) kilęs iš drėgnų Meksikos tropikų ir Antilų salų. Jis tradeskantės giminaitis, nors visai nepanašus.

Gėlė Rėjus (tradeskante vazone)Tai žolinis šakniastiebinis augalas trumpu mėsingu stiebu ir jį supančiais lanceto formos iki 30 cm ilgio lapais tamsai žaliu viršumi ir raudonai violetine apačia. ‘Vittata’ formos dvispalvio rėjaus lapai iš viršaus geltonai plaukuoti, o iš apačios raudoni su purpuriniu atspalviu. Apatiniai senstančio rėjaus lapai sunyksta, o viršutiniai sudaro skrotelę, todėl dažnai galvojama, kad jis priklauso bromeliniams augalams. Žiedai smulkūs, balti, sutelkti žiedynuose ant trumpų kotelių. Žiedynus lyg burbuoles gaubia violetiniai lapamakščiai.

Rėjus gali pražysti įvairiu metų laiku, net rudenį arba žiemą. Šis augalas nemėgsta kraštutinumų. Vasarą jam geriausia 20-21°C, žiemą – ne žemesnė kaip 16°C temperatūra. Geriausiai auga ant rytinių ir vakarinių palangių. Mėgsta šviesą ir saulę, bet vasarą pietinį langą per karščius reikia truputį pritemdyti. Nuo pavasario iki rudens laistoma gausiai, žemė vazonėlyje visuomet turi būti drėgna. Žiemą laistoma saikingai, šiltu, bent parą pastovėjusiu vandeniu.

Augalas Rėjus (Rhoeo dicolor)Nuo kovo iki rugpjūčio kas dvi savaitės tręšiama lapininiams kambariniams augalams skirtomis trąšomis. Rėjui patinka drėgnas oras, jį reikia nuolat purkšti, ypač žiemą. Vazoną galima statyti ant kermazito ar žvyro į padėklą su vandeniu. Persodinama kasmet pavasarį. Vazono nereikia gilaus. Tinka sunkesnis pirktinis substratas arba priemolio, lapinės, durpinės žemės, komposto, ir smėlio mišinys (1:1:1:1:1).

Rėjus dauginamas kero dalimis arba šoniniais ūgliais, kurie nupjaunami prie pat stiebo – lengvai įsišaknyja net žiemą. Lapų galiukai ruduoja ir džiūva, kai kambaryje per sausas oras. Galiukai ruduoja, lapai sukasi ir krenta, kai trūksta perdžiūva arba laistoma šaltu vandeniu. Augalas ištįsta, tarp lapų ant stiebo atsiranda dideli tušti tarpai, o spalvoti lapai išblunka, kai augalui trūksta šviesos. Jeigu stiebas suminkštėja, pradeda ruduoti, kai perlaistoma ir per žema temperatūra.

Dekoratyvinė lapinė gėlė Rėjus
Gėlė Rėjus